Výhody

Výhody

Vakuové kolektory jsou na území České republiky velmi oblíbeným zařízením, které slouží k přeměně sluneční energie na energie tepelnou. Své sympatie u spotřebitelů si získali především svými výhodami, mezi které patří například vysoká účinnost, vysoká životnost nebo třeba možnost celoročního provozu.

Dalším výhodou je u těchto kolektorů vakuum, která zajišťuje nejen vysokou energetickou účinnost i při nízkých venkovních teplotách,ale také zabraňuje korozi konverzní vrstvy absorbéru. Velkou předností je také to, že se jedná o ekologický výrobek, který je šetrný k životnímu prostředí. Nesmíme také zapomenou na to, že výrobně přeměňují difuzní světlo na námi požadovanou energii. Díky vakuové technologii ohřívají vodu na mnohem vyšší teplotu, než je tomu třeba u plochých kolektorů. Jde o velmi atraktivní systém, které je možné využívat po celý rok. Jeho využít je totiž možné jak v horkých letních dnech, tak i v době, kdy je po mrakem, nebo v době mrazů. Dokonale provedená izolace zabraňuje možných tepelným ztrátám.

Oproti trubicovým kolektorům mají menší zastavěnou plochu. To nám rozšiřuje možnosti jeho umístění. Konstrukce vylučuje jakékoliv rosení či zaprášení vnitřního prostoru kolektoru. Je možné jej využít jak u rodinných domků i u bytových domů, škol, nemocnic či průmyslových objektů. Jejich pořizovací cena je sice vyšší, než je tomu třeba u plochých kolektorů, ale naopak mají vyšší rychlost návratnosti. Na jejich pořízení je možnost získání dotace z fondů EU. Díky rychlospojkám se zjednodušuje a urychluje montáž. Dále pak zaručují těsnost spojů a to po celou dobu životnosti kolektorů.

To je jen část jejich výhod. Existuje jich celá řada. Uvažujete-li nad nákupem kolektorů, určitě zauvažujte i nad možností pořízení vakuových solárních kolektorů.

O webu

Naše webové stránky jsou věnovány problematice vakuových solárních kolektorů. Tato stránka je určena všem, kteří se o tomto moderním zařízení chtějí dozvědět základní informace. Naleznete zde údaje o tom, co jsou vlastně vakuové solární kolektory za zařízení, na co se při výběru vhodného kolektoru zaměřit, co je a jak se dá spočítat účinnost kolektorů nebo třeba určení tepelných ztrát. Dále zjistíte, proč je tento typ kolektorů v České republice velmi oblíben a jaké jsou výhody vakuových solárních kolektorů.